• Informácie pre rodičov

• Žiaci v hmotnej núdzi

(Dotácie, ktoré štát poskytuje pre žiakov z rodín v hmotnej núdzi)

Aby žiakovi tieto dotácie boli poskytnuté, je potrebné, aby rodič žiaka posudzovaného na účely hmotnej núdze podľa rozhodnutia ÚPSVaR

- predložil škole toto potvrdenie - Rozhodnutie z ÚPSVaR. Kópia  tohto rozhodnutia je zároveň prílohou k Vyhláseniu.

- vyplnil tlačivo VYHLÁSENIE o zaradenie žiaka do zoznamu HN Vyhlasenie_rodicov.doc

- Vyhlásenie je potrebné vyplniť vždy mesiac skôr do 10. tého v kalendárnom mesiaci, aby bolo dieťa zaradené do zoznamov nasledujúci mesiac

- neskorým vyplnením a odovzdaním Vyhlásenia, bude dieťa zaradené do zoznamov HN až o mesiac neskôr.

Tlačivom rodičia vyhlasujú, že súhlasia so zaradením ich dieťaťa do zoznamu detí, na ktoré sa žiada poskytnutie dotácie na podporu výchovy k plneniu školských povinností dieťaťa sociálnym vylúčením a dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením.

Žiak zaradený do zoznamu HN má nárok na:

1. Dotáciu na stravu

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením sa poskytuje:

• na každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovného a vzdelávacieho procesu , na vyučovaní v základnej škole a odobralo stravu, obed .
            1. Dotáciu na školské potreby

Dotáciu na podporu  výchovy k plneniu školských povinností dieťaťa ohrozeného sociálnym vylúčením možno poskytnúť na úhradu školských potrieb potrebných na prípravu na vzdelávanie  a na vyučovanie v základnej škole.

• za školské potreby  sa považujú najmä zošity, písacie potreby, učebnice, nevyhnutné individuálne pomôcky
            • výška poskytnutej dotácie je 33,20 € na žiaka
            • poskytuje  sa v dvoch častiach a to do 25. februára  (16,60 €) a do 25. septembra (16,60 €)

Vybavuje:  Eva Matinová,  vedúca výdajnej školskej jedálne,