• Testovanie 5

• Oznam o testovaní piatakov - T5 2024

Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 5-2024  z predmetov Matematika a Slovenský jazyk a literatúra sa v školskom roku 2023/2024 NEUSKUTOČNÍ.

Oznam o testovaní piatakov - T5 2023

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (T5-2023) JE ZRUŠENÉ

Oznam o testovaní piatakov - T5 2022

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (T5-2022) sa uskutoční  v stredu 18. mája  2022 (streda)

Žiaci budú testovaní z:

• matematiky
            • slovenského jazyka a literatúry.

Viac informácií nájdete na testovanie 5_ NUCEM

Oznam o testovaní piatakov - T5 2021

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (T5-2021) sa uskutoční  v stredu 19. mája  2021 (streda)

Testovania papierovou formou sa zúčastnia všetci žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.
            Žiaci budú testovaní z:

• matematiky
            • slovenského jazyka a literatúry.

Oznam o testovaní piatakov - T5 2019

Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (Testovanie 5-2019 alebo T5-2019) sa uskutoční 20. novembra 2019 (streda) na všetkých ZŠ SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra. Na testovaní sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so ŠVVP, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Dátum testovania:

20. novembra 2019 (streda)

Organizátor:

Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia ZŠ na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných ZŠ.

Ciele testovania:

Cieľom Testovania 5 je vstupné hodnotenie žiackych vedomostí a zručností na začiatku vzdelávacieho stupňa ISCED 2. Testovanie 5 poskytne školám spätnú väzbu, ako sú žiaci pripravení na prechod z ISCED 1 na vzdelávací stupeň ISCED 2 a zároveň bude vstupnou informáciou pre učiteľov na stupni ISCED 2 na zlepšovanie ich vzdelávania a skvalitňovanie výchovno-vyučovacieho procesu. Slúži aj na monitorovanie stavu vedomostí a zručností žiakov pri výstupe z ISCED 1 v celoštátnom meradle. Testovanie 5 zároveň slúži ako vstupné testovanie pre meranie pridanej hodnoty vo vzdelávaní na druhom stupni ZŠ.

Kognitívne úrovne :

1. Zapamätanie– uložiť a vybaviť si vedomosti z dlhodobej pamäti
            2. Porozumenie – konštruovať význam na základe informácií získaných prostredníctvom ústneho, písomného alebo grafického vyjadrenia
            3. Aplikácia – realizovať a použiť určitý postup v danej situácii
            4. Analýza – rozložiť celok na časti a určiť, aký je vzájomný vzťah častí, ktoré časti k sebe patria, aká je ich celková štruktúra a aký majú účel
            5. Hodnotenie – posúdiť podľa daných kritérií

Slovenský jazyk a literatúra

1. Zapamätanie – poznávanie a rozpoznávanie, vybavovanie
            2. Porozumenie – interpretácia, usudzovanie, porovnávanie, dedukcia, vysvetľovanie, dokazovanie
            3. Aplikácia – postupu na riešenie problému, implementácia

Slovenský jazyk a literatúra- 30 testových úloh

Forma testových úloh:

papierová

Matematika- úlohy s krátkou číselnou odpoveďou - 20 úloh, úlohy s výberom odpovede z možností A,B,C,D, z ktorých je vždy iba jedna správna - 10 úloh

Slovenský jazyk a literatúra- úlohy s výberom odpovede z možností A,B,C,D, z ktorých je vždy iba jedna správna - 20 úloh, úlohy s krátkou odpoveďou - 10 úloh

Príprava na T5-2019:

Žiaci absolvujú elektronické testy vhodné na prípravu na T5-2019 zo všetkých testovaných predmetov.

Organizácia testovania:

Viac informácií nájdete na www.nucem.sk

Všetkým piatakom prajeme pri testovaní veľa šťastia !

______________________________________________________________________________________________

Testovanie 5-2018 (celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ) sa v školskom roku 2018-2019 USKUTOČNÍ

21.  NOVEMBRA (streda) z predmetov slovenský jazyk a matermatika. Bližšie informácie na stránke

testovanie 5

Testovanie 5 – 2017 (celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ) sa v tomto školskom roku 2017-2018

USKUTOČNÍ dňa 22. novembra 2017 (streda).

Základné informácie o Testovaní 5:

Špecifikácia testov z matematiky:

Špecifikácia testov zo slovenského jazyka a literatúry: