• COVID-19

• Harmonogram prechodu na dištančné vzdelávanie

V závislosti od nastavených prevádzkových podmienok na základe aktuálnej fázy školy podľa semaforu môže byť výchovno-vzdelávací proces organizovaný viacerými formami, a to:

• bežný chod školy podľa štandardných pravidiel;
            • kombinácia dištančných a prezenčných foriem vzdelávania celej školy alebo jej častí – stupňov, ročníkov alebo jednotlivých tried;
            • prechod na výlučne dištančnú formu vzdelávania, s osobitným zreteľom na žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu alebo majú špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby.

Začiatok online dištančného vzdelávania a delenie do skupín oznámi triedny učiteľ.  V prípade krátkodobého uzatvorenia celej školy, resp. len niektorých tried bude vzdelávanie prebiehať podľa štandardného rozvhu hodín.

Výučba

V online výučbe nie je možné obsiahnuť veľké množstvo látky, preto sa musíme všetci zamyslieť nad tým, ktoré poznatky alebo zručnosti sú zásadné, a učiť ich pomalším tempom: Aké vedomosti sú  naozaj nevyhnutné? Na aké budú deti nadväzovať za rok vo vyššej triede? Aké zručnosti sa im budú hodiť aj v iných predmetoch – napríklad schopnosť analýzy, argumentácia, porozumenie textu?

Krízový plán pre rodiča

1. Podpora

• vytvoriť si spoločne s dieťaťom týždenný rozvrh tak, aby sa vzali do úvahy online hodiny všetkých detí a tiež čas, ktorý potrebujú venovať samostatnej príprave a relaxu;
            • vytvoriť čo najoptimálnejšie prostredie pre učenie sa vášho dieťaťa - vypnúť rušivé prvky;
            • podporovať snahu školy a učiteľov pri online vzdelávaní.

2. Informovanosť

• informovať sa o spôsobe komunikácie medzi dieťaťom a učiteľmi;
            • informovať školu o všetkých dôležitých skutočnostiach, ktoré žiakovi bránia v plnení súčasnej formy vzdelávania;
            • vytvoriť si kontakt s ďalšími rodičmi z triedy a príležitostne komunikovať.

3. Technické vybavenie

• zabezpečiť dieťaťu potrebné vybavenie pre účasť na online hodine (hardware, software);
            • pomôcť dieťaťu pri práci vo vybranom nástroji pre komunikáciu - v prípade potreby osloviť školu.

4. Materiály

• v prípade potreby vypracovania domácich úloh zvážiť online verziu voči tlačenej