• Šk.pod. tím

• Sociálny pedagóg

• Mgr. Diana Badžová

Sociálny pedagóg vykonáva odborné činnosti  v rámci prevencie, intervencie a poskytovania poradenstva najmä pre deti a žiakov ohrozených sociálno-patologickými javmi, zo sociálne znevýhodneného prostredia, drogovo závislých alebo inak znevýhodnených deťom a žiakom, ich zákonných zástupcov a pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Sociálny pedagóg plní úlohy sociálnej výchovy, podpory prosociálneho, etického správania, sociálnopedagogickej diagnostiky prostredia a vzťahov, sociálnopedagogického poradenstva, prevencie sociálnopatologických javov a reedukácie správania. Vykonáva expertíznu činnosť a osvetovú činnosť. V príspevku sa zameriame na možnosti uplatnenia sociálnych pedagógov v školskom prostredí a ich kompetencie.

Pracovné činnosti  zabezpečované sociálnym pedagógom: :

• realizovanie primárnej prevencie sociálnopatologických javov, na školách s výskytom problémového správania aj v realizovaní sekundárnej prevencie,
            • organizácia voľnočasových aktivít detí a mládeže,
            • riešenie porúch správania u žiakov,
            • sociálne poradenstvo,
            • v spolupráci s odborníkmi,
            • aktívna práci so žiakmi zo znevýhodneného rodinného prostredia,
            • spolupráca s rodičmi.